شما اینجا هستید
اخبار » کتاب یادت باشد…

معرفی کتاب:

کتاب «یادت باشد» به قلم محمدرسول ملاحسنی، نویسنده دفاع مقدس و فعال فرهنگی، است که در اسفند ماه ۱۳۹۶ از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد و در مدت کمتر از هفت ماه به چاپ بیست و سوم رسید. این کتاب در ده فصل نگارش شده است و داستان زندگی عاشقانه شهید مدافع حرم، حمید سیاهکالی مرادی و همسرش فرزانه سیاهکالی مرادی است. داستان از سه سال زندگی مشرک زوجی که سه روز قبل از عروسیشان روزه می‌گیرند و این واقعاً قابل تحسین است.

کتاب با زبانی ساده، به دور از تکلف، زیبا و صمیمیانه نگارش شده و خاطرات از زبان همسر شهید روایت شده است. هر فصل این کتاب درس‌های بزرگی برای حق طلبان به همراه دارد. از عشق، ایمان راسخ، از خود گذشتگی و ایثار و جهاد بگیرید تا رعایت حق‌الناس، حق‌الله، رعایت بیت‌المال. وقتی زندگینامه شهدا را می‌خوانید؛ متوجه نگاه متعالی آن‌ها نسبت به همه امور اعم از دنیوی و اخروی، بستگان، دوستان و اطرافیانشان در جامعه می‌شوید. اینکه دیدشان به همه مسائل زندگی چقدر والا و حساب شده است.

و چقدر سخت است که در سن ۲۴ سالگی و پس از سه سال زندگی مشترک بتوانی از عزیزترین فرد زندگیت بگذری تنها به خاطر اینکه حرم حضرت زینب کبری (س) بی دفاع نماد و کوله باری از زندگی را به تنهایی به دوش بکشی. گرچه همسر این شهید هم اعتراضی ندارد. چون هر دو این راه را برگزیده‌اند و چه غافل‌اند کسانی که گمان می‌کنند این افراد از جان گذشته برای پول دست به انجام این جهادها می‌زنند!

هرچند نیست دردِدل ما نوشتنی

از اشک خود دو سطر به ایما نوشته‌ایم!

قسمتی از کتاب:

گفت: «هر کجا جور باشه حتماً بهت زنگ می‌زنم. از سوریه که تماس گرفتم چه جوری بگم دوستت دارم؟! اونجا بقیه هم کنارم هستن. اگر صدای منو بشنون از خجالت آب میشم.» به حمید گفتم: «پشت گوشی به جای دوستت دارم بگو یادت باشه! من منظورت رو می‌فهمم.» از پیشنهادم خوشش آمد. پله‌ها را که پایین می‌رفت برایم دست تکان می‌داد و بلند بلند می‌گفت: «یادت باشه! یادت باشه!» لبخندی زدم و گفتم: «یادم هست! یادم هست!»

گاهی ساده بودن قشنگ است:)

برای مشاهده‌ی کلیپ مصاحبه با همسر شهید روی لینک زیر کلیک کنید: https://www.aparat.com/v/kfKzS

ملیکا خرمشکوه، دانشجوی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه طباطبائی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |