شما اینجا هستید
اخبار » کارگاه آموزشی رزومه نویسی برگزار شد

از آنجایی که رزومه شما می تواند تاثیر زیادی روی تصمیم گیری کارفرما داشته باشد، در نتیجه اشتباه کردن در این مرحله می تواند برگشت ناپذیر باشد. معمولا کارفرمایان از روی رزومه شما تصمیم می گیرند که در طی جلسه ای بیشتر با شما آشنا شده و مصاحبه کنند؛ اما اگر با تمام توانایی های خود نتوانید رزومه ی خوبی را برای استخدام ارائه نمائید، قطعا باید قید کار مورد نظر خود را بزنید. لذا رزومه به عنوان یک بخش مهم از فرآیند استخدام، ادامه تحصیل و ارتقای درآمد می باشد.

 بدین جهت  نشریه پیک کتابداری با همکاری نشریه آرشیو دانشگاه الزهرا(س) کارگاه آموزشی “رزومه نویسی” را با تدریس جناب آقای مهدی رحمانی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه تهران، در تاریخ چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن حدیث دانشگاه الزهراء برگزار نمود.

محور های اصلی این کارگاه:

t آشنایی با ساختار رزومه نویسی

t نحوه نگارش رزومه

t نکات مهم نگارش رزومه و CV

t بررسی چند نمونه رزومه استاندارد

در ابتدای کارگاه به بیان اهداف رزومه نویسی پرداخته شد؛ نکاتی درباره ی رزومه، ساختار و نحوه تدوین آن مطرح گردید و اجزای یک Cover letter جزء به جزء شرح داده شد و دلایل اهمیت تهیه ی یک Cover letter، انواع، بخش های مختلف و نحوه تهیه و تنظیم آن بررسی گردید. سپس درباره ی اهمیت رزومه برای یافتن شغل مناسب با تخصص خود و یا ارتقای درآمد صحبت شد. در ادامه مقایسه ای از یک رزومه استاندارد و غیراستاندارد صورت گرفت و چند نمونه رزومه به نمایش گذاشته شد و به نکاتی مهمی که در هر یک از رزومه ها رعایت شده بود، اشاره گردید. در آخر این کارگاه با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان به پایان رسید.

شایان ذکر است که این اولین کارگاه مشترک دو نشریه در حوزه کتابداری در دانشگاه الزهرا(س) می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |