شما اینجا هستید
اخبار » چهل نامه کوتاه به همسرم

چهل نامه کوتاه به همسرم

معرفی کتاب

فهیمه علی عسکری (دانشجوی کارشناسی رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا)
بگذار یک لحظه پیرانه سخن بگویم (هنر همین است): موسیقی، نقاشی، ادبیات… و بچه‌های ما، در سایه تو، با همه این‌ها، آنقدر که باید آشنا شده‌اند.
کسی که سهراب را دوست داشته باشد، شاملو را احساس کند، فروغ را بستاید، و هر شعر خوب را آیه‌ای زمینی بپندارد، چنین کسی، به درستی زندگی خواهد کرد… .
اینک احساس و اقرار می‌کنم که آرزوی مانده است، آرزوی بر آورده نشد؛ و آن این است که تو را از پی مرگم اشک ریزان و نالان و فریاد زنان و نفرین کنان نبینم، همچنان فرزندانم را، دوستانم را، یاران و هم اندیشانم را…
کتاب ۴۰ نامه کوتاه به همسرم که نادر ابراهیمی آن را برای همسرش فرزانه منصوری نوشته است یکی از بهترین کتاب هایی که خواندم بود. نادر ابراهیمی در این کتاب قهر ها،آشتی ها،دل نگرانی های خود را در قالبی شاعرانه از زبان یک نویسنده عاشق برای همسرش بازگو میکند. زمانی که هر نامه این کتاب را میخواندم ناخودآگاه در ذهنم به صبوری و قناعت یک زن ایرانی در برابر همه مشکلات زندگی مشترک که در جامعه ما بسیار بارز است نقش میبست متن این نامه ها جوری نوشته شده است که عشق رو لا به لای کلمات به‌کار برده می‌شود حس کرد.
نثر روانی که گاهی اوقات در قالب شعر نمایان میشد ، استفاده از آرایه های ادبی به موقع و حتی به تصور کشیدن محیط اطراف توجه هر خواننده ای را به خود جلب می‌کند و این کتاب بهترین کتاب آموزنده ای بود تا کنون خواندم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |