شما اینجا هستید
اخبار » مهر و مهربانی

مهر و مهربانی
مریم انصاری (کارشناس بخش دیجیتال کتابخانه مرکزی، مرکز نشر و اسناد دانشگاه شهید بهشتی)
آشنایی من با ادکا از یک قرار دوستانه در هفتمین همایش این اتحادیه (همایش نشر الکترونیک) در دانشگاه تهران به وقت آبان ماه ١٣٩٣ شروع شد. چیزی که از اون همایش به یادم مانده کیفیت بالای همایش با محیطی کاملا دانشجویی بود. یادم میاد اونقدر روابط کادر اجرایی صمیمی و مشتاقانه جهت میزبانی بهتر بود که تمام مدتی که در همایش بودم با خودم فکر می‌کردم کاش منم دانشجو بودم و این روابط رو تجربه می‌کردم.
روزها با این حسرت و فکر سپری شد تا این‌که توسط آقای شکاری که متوجه اشتیاق من برای همکاری با ادکا شده بودند به هشتمین مجمع ادکا دعوت شدم. از ذوق نمی‌دونستم چه کار کنم. مجمع در تالار سخن ایرانداک برگزار می‌شد. مجمع با انتخاب مهدی رحمانی (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی) به اتمام رسید. خیلی خوشحال بودم، از اونجایی که منم کارشناس کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی بودم با خودم فکر کردم که یک قدم  به همکاری با ادکا نزدیکتر شدم.
در این مدت طی رفت و آمدی که آقای رحمانی به کتابخانه داشتند من ایشون رو از اشتیاق خودم جهت همکاری با ادکا مطلع کردم و این آغاز همکاری من با ادکا بود. بودن در ادکا دیگه حسرت نبود و تبدیل به واقعیت شده بود. اونجا بود که فهمیدم در ادکا به روی همه مشتاقان بازه، فرقی نداره که دانشجو باشی، استاد باشی و یا کارمند. ادکایی‌ها همیشه با لبخند و میهمان نوازی همیشگیشون ازت استقبال می‌کنند. ادکای هشتم و نهم برای من سرشار از قصه‌است، سرشار از شادی و غم، دوستی و گاهی قهر، اتفاقات خوب و تلخ، گریه و خنده، جدایی‌ها و معرفت‌ها و پشتیبان هم بودن‌ها و خیلی قصه‌های زیبا و دلنواز دیگر. ادکا برای من مامنی بود برای یادگیری، یادگرفتن از اساتیدی که در عین مقام والاشون تواضعی دوست داشتنی داشتند. دوستانی که شاید گاهی از من کوچکتر بودند ولی از خودگذشتگی و پشتکار، منطقی بودن و آرامش رو به‌ من آموختند.
امروز یازدهمین مجمع عمومی ادکا با حضور همان دانشجویان پرشور برگزار شد. وقتی خانم عبداللهی نماینده وزارت علوم گفتن اتحادیه شما (علم اطلاعات و دانش شناسی) از بهترین اتحادیه‌ها در جشنواره ملی حرکت بود به خودم، به همه دوستانم و به رشته‌ای که داشتم افتخار کردم.
کلام آخر 
دوستان من در هیات مدیره یازدهمین دوره ادکا به یاد داشته باشید شما نماینده همه دانشجویان علم اطلاعات و دانش شناسی در سراسر کشور هستید. از امروز مسولیت سنگینی را به عهده گرفته‌اید.
ما(همه ادکایی‌ها) فرزند یازده ساله‌مان را به شما می‌سپاریم.
مراقب فرزندمان باشید.
فرزند یازده ساله ما با سن کمش خوب توانسته پرچم رشته را بر بالأترین‌ها قله‌ها برافرازد.
ما همیشه کنار شما و فرزندمان هستیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |