شما اینجا هستید
اخبار » معرفی کتاب قدرت برنامه‌ریزی

معرفی کتاب:

کتاب “قدرت برنامه‌ریزی” به قلم برایان تریسی، سخنران برتر تجاری و نویسنده و مشاور موفق در امور ارتقای حرفه‌ای و شخصی، در قالب ۱۲ فصل، با ترجمه یلدا بلارک در سال ۱۳۹۱ توسط انتشارات اشکذر منتشر شده است. کتاب‌های برایان تریسی همیشه بسیار پرمحتوا و برای حل مسائل زندگی راه‌گشا هستند. در این کتاب اشاره می‌شود که راز واقعی موفقیت این است که اصلاً هیچ رازی در بین نیست!

موفقیت مانند پرواز است و شما با به‌کارگیری و اجرای راهکارها و قوانین موجود در این کتاب می‌توانید گامی در جهت رسیدن به اهداف و خواسته‌های درونی خود و دستیابی به موفقیت بردارید. برایان تریسی معتقد است که با انتخاب هدف، تلاش و پشتکار، برنامه‌ریزی برای پیشبرد اهداف، به‌کارگیری اصلاحات لازم برای بهبود برنامه‌های خود و داشتن ذهنیتی مثبت می‌توانید به یادگیری و پیشرفت خود شتاب بخشید و ذهن فراهشیار خود را فعال کنید. با غلبه بر ترس‌هایتان می‌توانید سراب‌های ذهنی‌تان را دور بزنید و اگر بدانید که دقیقاً می‌خواهید در آینده به چه جایگاه یا اهدافی برسید و روی آن‌ها تمرکز کنید و با اعتماد به نفس در مسیر درست گام بردارید می‌توانید به موفقیت دست یابید؛ چون موفقیت تصادفی نیست و به شانس بستگی ندارد، بلکه به یک طراحی و برنامه‌ریزی خوب وابسته است!

این کتاب به شما می‌آموزد که اهداف خود را باورپذیر نموده و در مسیر موفقیت برای خود و دیگران ارزش آفرینی کنید. به خاطر ترستان به چیزهایی کمتر از لیاقت خود قانع نشوید؛ شجاعت و جسارت پیاده‌سازی ایده‌هایتان را داشته باشید؛ باید سخت تلاش کنید و هیچ گاه تسلیم نشوید. با مسئولیت‌پذیری، انعطاف‌پذیری، ریسک‌پذیری، نظم و انضباط شخصی، مداومت درانجام کارها و امیدواری می‌توانید سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید.

قسمتی از کتاب:

دو چیز لازمه موفقیت است. یکی دست به کارشدن و دیگری ادامه دادن. برای کسی که به قدرتش وقف باشد، شکستی در کار نیست. برای کسی که تلاش می‌کند، شکست بی معناست. برای مردمی که در پی هر بار زمین خوردن برمی‌خیزند، شکست مفهومی ندارد. آدم موفق کسی است که وقتی همه دست از تلاش بر‌می‌دارند، او به تلاش خود ادامه می‌دهد.

ملیکا خرمشکوه، دانش‌آموخته علم اطلاعا ت و دانش‌شناسی دانشگاه الزهرا(س)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |