شما اینجا هستید
اخبار » الگوی دینی و علمی

یادواره بزرگان ۲۷/الگوی دینی و علمی/ فرزانه بهارلو، کارشناسی ارشد مطالعات آرشیوی دانشگاه الزهرا

درختان برگ‌های خود را وداع گفته بودند و آسمان رحمت الهی را بر زمین رهسپار کرده بود. آن‌روزها، دومین گام از دوره کارشناسی آغاز شده بود. قرار بود با استادی همراه شویم که از هر گوشه دانشکده، صحبت از دقت، نظم و منش دیندارانه ایشان بود.

خورشید یکشنبه بر فراز آسمان نشست و ما در کلاس حاضر شدیم. استاد وارد کلاس شد. او به آرامی راه می‌رفت. ابتدا روبه‌روی ما ایستاد و زیر لب بسم‌الله الرحمن الرحیم را زمزمه کرد. او آیین نگارش علمی را با آیه‌ای از قران کریم آغاز نمود.

پیش‌تر از دانشجویان قدیمی شنیده بودم که نباید حتی واژه‌ای از کلام ایشان را از دست دهم. روزها پیش رفت و شیرینی طعم علم‌آموزی را زیر لب می چشیدم. همیشه در کلاس ایشان آرامش توام با معنویت موج می‌زد. پس از گذشت این سال‌ها به جرات می‌توان گفت در طول دوران تحصیلم ایشان تنها معلمی است که دانش کاربردی را همراه با اخلاق و منش دینی به من آموخته است. از نگاه من و بسیاری از دانشجویان، ایشان الگوی کامل استادی است.

خوشحالم که در گذار روزگار خویش، همکاری علمی با ایشان را تجربه کردم. توفیقی که مایه افتخار دوران علم‌آموزی من است. من و همه دوستانی که از این توفیق بهره بردند، در معاشرت با ایشان، دقیق نگریستن و منظم عمل کردن را آموخته‌ایم و ایشان را پشتوانه‌ای عظیم برای تحریر متون علمی می‌دانیم چرا که همراهی او در این مسیر، با نگرش و بینش پژوهش محور و مُدِّق، تنها به قله‌های افتخار ما را رهنمون می‌سازد.

هرچه روزگارمان رنگ و بوی ایشان را بیشتر به خود میگیرد، با هرکلام  و منش ایشان، صفحات نهج‌البلاغه پیش چشمانمان ورق می‌خورد. به تازگی از یکی از اساتیدشان شنیدم که او را فردی آرام، منظم و دقیق توصیف کرد و فرمود که ایشان از ابتدا برای کتابدار بودن آفریده شده‌است….

دکتر امیر غائبی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه تهران در رشته علوم ریاضی و کامپیوتر اخذ نموده‌است. ایشان دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران و در رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی گذرانده است و در دوران دکتری مهمان کشور انگلستان و در رشته فناوری اطلاعات بوده است.

هر زمان که متوجه نگاه خسته‌ی همکاران و دانشجویان می‌شود، در اولین دیدار، با بیان کلام الهی و انبیاء و اولیاالله، چشمه‌های امید را در دلشان روشن می‌سازد و خستگی را از جان آن‌ها می‌زداید.  بی‌شک این قلم در تحریر شخصیت والا و برجسته‌ ایشان عاجز است ولی امروز در دل همه شما آرامشی عجیب موج می‌زند چراکه روزهای معاشرت با او را در ذهن بار دیگر می‌سازید…

ملیکا خرمشکوه: دکتر غایبی نمونه بارز یک استاد منظم، با صبر و حوصله، آرام و متین، خوش اخلاق و به معنی واقعی کلمه مشوق و همراه با دانشجو هستند.

سارا سلطانی: استاد بی ادعای علم و اخلاق. کسی که تحقق یافته این جمله است که “درخت هر چه پربارتر افتاده تر”

زینب صندید: استادی که علم، اخلاق و ایمان را یکجا دارند.

فراخوان ارسال مطلب

شما هم می‌توانید خاطراتتان را در مورد اساتید با ما به اشتراک بگذارید. از تمامی اساتید و دانشجویان تقاضا دارم در مورد بزرگان و تاثیرگذاران علمی و حرفه‌ای برای ما بنویسند تا نام نیکشان باقی بماند و سببی شود تا دانشجویان و جوانان با این بزرگان بیشتر آشنا شوند. ستون یادواره بزرگان مشتاقانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما به همراه مقالات و خاطرات شما از کلاس اساتید و حرفه مندان است. با ما از طریق ایمیل Stnote1@gmail.com و تلگرام https://t.me/Stnote در ارتباط باشید.

  1. ملیکا خرمشکوه

    سایشون مستدام. خدا حفظشون کنه.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |