شما اینجا هستید
اخبار » اصوه اخلاق و معرفت دینی در دانشگاه الزهرا/ به بهانه روز معلم

وصف معلم برای دانشجو دنیای دیگریست، دنیایی پر از کلاس­‌های آموزنده و ماندگارترین خاطرات تحصیل

به بهانه روز معلم فرصتی یافتم برای تشکر و قدردانی از زحمات دکتر امیر غائبی معلمی که هر چند نوشته‌­هایم از نگارش خیلی افراد دیگر خوانده­‌اید یا به سمع­تان رسیده است.

اولین روزی که با دکتر غائبی آشنا شدم و بعد از چند ترم استاد راهنمای پایان­ نامه‌­ام شدند؛ اولین مورد جذاب و دیدنی که از ایشان دیدم دست خط بسیار زیبایشان بود. با گذشت چند هفته از کلاس درس معلم بزرگوارم دکتر امیر غائبی با وقاری، محبت و از همه مهم­تر اخلاق و منش دینی­ ایشان بیشتر نمایان شد. معلمی به تنهایی شغل نیست؛ بلکه موجب حد به کمال رسیدن شاگرد در علم، اخلاق و معرفت دینی است. شایان ذکر است که بگویم دکتر امیر غائبی فقط معلم علم نیست  بلکه معلمی که درس اخلاق ایشان بیشتر از علم برایم جذاب هست و خواهد بود. برای فهم درس و جملات پژوهشی پایان­ نامه‌­ام از تمثیل­‌هایی نام می‌­برد که نه تنها علم را یاد بگیرم، بلکه ارزش‌­های دینی را بیشتر درک ­کنم و بیاموزم. گاهی فهم و اخلاق یک استاد چنان دانشجو را مجذوب می­‌کند که آرزوی پایان نیافتن ترم تحصیلی دعای همیشگی او می­‌شود. اما چه بسا خوش اخلاقی و منش دینی استادی همچون دکتر امیر غائبی تا پایان عمر در ذهنم باقی می‌­ماند به­‌خصوص ادبیات گفتگوهایشان که در طول تحصیلم رؤیت نکرده‌­ام.

اگر ساعت­‌ها قلم به دست از کمالات این معلم بنویسم، برگ­‌های دفترم تمام می‌­شود و ترسم آنگونه که شایسته است نتوانم خصوصیات اخلاقی­شان را مستند کنم. بنابراین بیشتر از این مجالی برای توصیف معلم نمونه اخلاق نیست، جز اینکه با تمام وجودم بگویم: معلم ارجمندم روزت مبارک، نه تنها امروز، بلکه همیشه…..

مریم امرایی، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا

فراخوان ارسال مطلب

فرهیختگان عزیز علم اطلاعات و دانش‌شناسی همانطور که می‌دانید ستون یادواره بزرگان چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است و هدفش شناخت اساتید، بزرگان و حرفه‌مندان تاثیر گذار در رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی است. از تک تک علاقمندان تقاضامندیم در صورت امکان در مورد بزرگان این رشته و حرفه‌مندان دست به قلم شوند و مطالبی را به رشته تحریر درآورند تا جوانان و آیندگان بیشتر در مورد تاثیرگذاران این رشته علمی اطلاعات کسب کنند. علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق ایمیلStnote1@gmail.com یا آی دی تلگرام @Stnote1 برای ما ارسال دارند.

  1. ملیکا خرمشکوه

    هرآنچه از اخلاق و منش ایشان بگوییم کم گفتیم. صبوری و آرامش در کارها از ویژگی‌های بارز ایشان است. بسیار از منش و دانش ایشان آموختیم. خدا حفظشان کند.

  2. باران

    دکتر غائبی نمونه است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

مجله خبری یادداشت‌های دانشجویی |